teisipäev, 21. detsember 2010

KATRIN SISKA 2010

Vanilla Ninja Portaal jätkab aasta kokkuvõtete tegemist.

Paar päeva tagasi avaldasime edetabeli VNP Top 40: Ninjade populaarseimad laulud aastal 2010, nüüd on aeg liikuda Ninjade endi juurde ja vaadata üle, millega nad lõppeval aastal kõige enam silma paistsid.

Esimesena võtame luubi alla Katrin Siska aasta. Enne tema tähtsaimate sündmuste meenutamist lugegem, mida tal endal 2010. aasta kohta öelda on.

VNP: Kati, eelmises aastalõpuintervjuus VNP-le mainisid, et ootad 2010. aastalt kõige enam uusi põnevaid seiklusi. On su lõppev aasta olnud piisavalt seiklusterohke?

Katrin: Rohkem, kui arvata oleksin osanud :)

VNP: Millised olid su suurimad õnnestumised aastal 2010?

Katrin: Aset leidis palju toredaid seikasid siin ja sealpool Eesti piiri - tänu minu pühendunud tööle on kultuurikeskus Lindakivi saanud värske ja rõõmsameelse hinguse, õppisin lohega surfama ning kuulutasin välja Tallinna ajaloo suurima eestikeelse laulukonkursi heliloojatele, mille finaalkontsert jääb järgmisse aastasse, see toimub 14. veebruaril 2011 valentinipäeval Nokia Kontserdimajas (Tallinn 2011 projekt). 10 finalisti alustavad juba õige pea kultuurikeskuses Lindakivi lavaproovidega, et veebruarikuu alguses minna üle-Eestilisele tuurile. Kõiki kontserte saavad huvilised tulla vaatama tasuta.

VNP: Millised olid su suurimad ebaõnnestumised aastal 2010?

Katrin: Minul läks kõik hästi, ptüi-ptüi-ptüi.

VNP: Millised filmid ja laulud meeldisid lõppeval aastal kõige enam?

Katrin: Adam Sandleriga film, kus ta sai enda võimusesse puldi, millega kippus oma elu "igavaid" seiku edasi kerima ja mõni aeg hiljem hakkas pult ise automaatselt neid hetki edasi kerima, mis viis selleni, et töönarkomaanist Adam Sandler avastas end ühel päeval hallipäisena rikka firmajuhina oma täiskasvanud poja pulmas, oli kaotanud oma isa vahepeal, seda mäletamata, ta naine oli leidnud uue mehe jne. See pani muidugi mõtlema selle üle, et elu ei ole ainult töötamiseks, vaid vastupidi. Kõike tuleb teha normide piires, ennekõike aga ei tohi unustada oma isiklikku elu ja sellest rõõmu tundmast. Kuna olen end viimase poole aastaga töösse uputanud, siis see andis mulle omajagu mõtlemisainet...

Lauludest oli lemmikuid palju. Kings Of Leoni kuulan, Gorillaze uus album on samuti päris huvitav, kus minu lemmik Snoop Dogg kaasa teeb. Mulle meeltmööda bändid toodavad jätkuvalt head muusikat, üksikuid lugusid ei hakkakski välja tooma. Rihanna on tasemel, Beyonce+Gaga värske ühislugu ja selle video on väga lahe.

VNP: Mida ootad aastalt 2011?

Katrin: Uusi põnevaid väljakutseid!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

LÕPPEVA AASTA OLULISEMAD UUDISED KATRIN SISKA KOHTA:

JAANUARIS ilmus ajakirjas Kroonika viie leheküljeline spekulatsioon, kus kehakeele ekspert Atali Stahlman leidis, et Katrin Siska äratas Edgar Savisaares ürgmehe.

"Ajakirjanike piiritu fantaasia ei üllata mind enam üldse," lausus Siska Publikule.

"See lugu vorbiti kokku mulle helistamata ning minuga vähimatki asjaolu kooskõlastamata," lisas ta.

Samal kuul küsis Naisteleht Katilt, kuidas ta kujutaks end ette Eesti esimese naispresidendina. Ninjapiiga arvas, et talle sobiks see roll hästi, kuigi tal on siiski teistsugused sihid.

Näiteks tõi ta Arnold Schwarzeneggeri, kes alustas kulturismiga ning lõpetas California kuberneri toolil. "Mina arvan, et kõik on võimalik, kui seda vaid väga tahta!"

Lisaks kutsus Kati ajalehes Kesknädal hakkajaid noori osalema Keskerakonna teatriprojektis.

VEEBRUARIS külastas Katrin Eesti Muusikaauhindade galat. Temaga oli kaasas ärimehest boyfriend Kristjan Varik.

MÄRTSIS toimus Katrini 2010. aasta kõige olulisem sündmus: temast sai Lasnamäe kultuurikeskuse Lindakivi direktriss.

"Üldises plaanis tahan senisest enam kaasata noori kultuurialastesse tegemistesse ning pakkuda Lasnamäe elanikele põnevaid vaba aja veetmise võimalusi," pajatas ta oma esimesel tööpäeval Buduaarile. "Lindakivi kultuurikeskus peab saama hubaseks koduks kõigile, hoolimata keelest või rahvusest."

APRILLIS arutlesid Tarmo Leinatamm, Katrin Siska ja Ott Kiivikas Eesti Televisiooni "Erisaates" Postimehe artikli "Eesti mees muutub järjest jobumaks. Miks?" üle.

MAIS loobus Siska nn. laiptoidu söömisest.

"Lisaks faktile, et poes olevad niinimetatud surnud tooted on täis süstitud säilitus-, raskus- ning kaunima välimuse aineid, usuvad joogid, et inimesel polegi üldse tarvis laiptoitu süüa," selgitas ta juuni alguses ajakirjale Kroonika. "Kõik vitamiinid ja mineraalid on võimalik kätte saada muudest toiduainetest, nagu erinevad aedviljad, taimed, puuviljad, pähklid, piimatooted, õlid, riis, kartul ja teraviljaproduktid."

"Enesetunne on kerge ja hea. Meel veelgi rõõmsam kui varem! Energiat on rohkem," kiitis Kati. "Samas toonitan, et inimene peab õppima tundma ennast õnnelikuna igas kaalus."

Maikuus tekkis Lindakivis segadus bridžiklubiga, Katrin andis venekeelse intervjuu teleprogrammile "Dobroje Utro Tallinn", õnnitles Tallinna raekojas 60. juubelit pidavat Edgar Savisaart ja toimus ka üks lõbusam, õnneliku lõpuga vahejuhtum: nimelt pani puurist plehku tema Aafrika hallpapagoi Yasha, kelle vabadusejanu kestis õnneks vaid kaks päeva - seejärel naases tark linnuke koju.;)

JUUNIS juhtis Katrin koos Mart Sanderiga Tallinna Raekoja platsil kolmetunnist "Lilleballi", külastas filmi "Seks ja linn 2" glämmipidu, jaanipäeva veetis Lätis.

Ajalehes Postimees ilmus temast artikkel "Ikka seesama Katrin".

JUULIS ajakirja Kroonika esikaanel.

Lindakivi oli küll kollektiivpuhkuse tõttu suletud, kuid Kati kirjutas sel ajal ülikooli jaoks lõputööd.

AUGUSTIS kuulutas välja lauluvõistluse "Valentinipäeva laulukonkurss", mille võitja selgub 14. veebruaril 2011.

SEPTEMBRIS värvis juuksed tumepruuniks, sekka lisatud ka lillakasroosat ja blondi. "See on minu jaoks totaalne muutus, sest nii tume pole ma kunagi varem olnud ja mis kõige parem - olen esimesest päevast saadik peale värvimist lõpp-rahul olnud," rõõmustas Siska Ninjaportaalile saadetud kirjas. "Ju siis oligi õige aeg muutuseks peale pikka aega tumeda soengu haudumist!"

OKTOOBRIS oli Lasnamäe linnaosa asevanem Tiia-Liis Jürgenson hinge põhjani solvunud, sest meedia nimetas tema välja mõeldud ja korraldatud sibulalaada tegijaks hoopis kohaliku kultuurimaja juhatajat Katrin Siskat. Siska väitel polnud tema end laada korraldajaks tituleerinud, seda teinud Delfi ajakirjanik.

NOVEMBRIS kärgatas järjekordne kollane pomm: Kroonika võrguväljaanne avaldas artikli, kus Katrin Siskat süüdistati selles, et ta on kaotanud Lasnamäe kultuurikeskusest Lindakivi sotsiaalprojektina näidatud tasuta filmid, mis mõeldud eakatele.

Katrin rääkis Publikule, et kogu laimu taga oli poliitik Anna-Maria Galojan, kel miskipärast Siska hambus. "Sain ühelt inimeselt täiesti juhuslikult vihje, et Galojan on minu peale hästi kade ja tahab mulle iga hinna eest mingit jama keerata, juba pikemat aega," jutustas Kati.

Ta selgitas, et Galojan pöördunudki Kroonika poole ning palunud oma jutu ajakirjas ära trükkida.

"Mul on tõeliselt häbi, et eesti meedias sellised südametud kurjamid tegutsevad ja et nad endale üldse aru ei anna, mida ja kuidas nad teevad. Elu on liiga lühike, et seda teistele käru keeramiseks raisata, kuid seda mõistavad nad võibolla alles järgmises elus," oli Siska nördinud.

Lisaks oli ta novembris koos Jaanus Saago ja Robin Juhkentaliga Nõmme Gümnaasiumis toimunud laulukonkursi žüriis, vastas portaali Publik kolmeteistkümnele küsimusele, mainis Buduaarile, et sooviks reisida Ameerikasse ning andis vene uudistekanalis PBK intervjuu kultuurikeskuse Lindakivi tegemiste kohta.

DETSEMBRIS külastas Kati Tallinnas toimunud Euroopa filmiauhindade galat ja tähistas oma 27-ndat sünnipäeva.

Loodetavasti on 2011. aasta Katile kuulujuttudevabam! Edu ning rohkelt võite töös ja isiklikus elus! :)