neljapäev, 29. september 2011

KATRIN: EI HINNATÕUSULE!

Täna, 29. septembril toimus Toompeal, Stenbocki maja ees hinnatõusu-vastane pikett, mille eestvedajaks oli Katin Siska. (Vaata fotosid: Delfi, Elu24).

Hindade tõusu kohta avaldas Kati arvamust ka portaalis Publik:

--------------------------------------------------------

"Mind teevad kiiresti ja kaugele lipanud hinnad murelikuks, täna saab Soomeski toidupoes soodsamalt hakkama," pajatas Siska Publikule.

Ta rääkis, et kui varem käis ikka aeg-ajalt restoranis lõunatamas, siis nüüd einestab hoopis lihtsamates kohtades.

"Olen kohvikutes caffe-lattetamistega tagasi tõmmanud. Caffe latte kõrge hind paneb lihtsalt pahaselt kulme kortsutama."

Katrin tõdes nukralt, et piirkonniti on eri söögikohtades ja poodides ka eri hinnad, kuid üldiselt on hinnatõus kõikjale jõudnud. "Loodan lihtsalt, et mõnes poes (reklaami kohaselt Säästumarketis) see kurikael-hinnatõus mõneks ajaks peatub... Kui euro tuli, siis käisin poes nagu ikka, kuid kodus tšekki kontrollides sain ebameeldiva tünni - raha kulus rohkem kui arvasin!"

"Vähe sellest, et euro hinnasiltidel kroonidega võrreldes väiksemad numbrid mõjutasid aasta alguses psüühiliselt mitte muretsema (a´la "ah nii väikesed hinnad, ma ei hakka ümber arvutama eesti kroonidesse"), siis täna olen õppinud märkama suurt hinnavahet. Ja ainuke valik täna on kas a) osta võ i b) mitte osta - türklaste kombel kahjuks kaubelda ei saa!" ohkas Siska.