kolmapäev, 1. veebruar 2012

EMA 2012 GALA ETTEVALMISTUSED ON TÄIES HOOS

Teist päeva kestavad Nokia Kontserdimajas ettevalmistused Eesti Muusikaauhindadeks aastal 2012. Täna toimuvad kontserdimajas tehniliselt kõige keerukamate etteastete lavaproovid.

Korraldajad lubavad, et homme koguneb Nokia Kontserdimajja üle tuhande muusika-, meedia- ja meelelahutusvaldkonnaga seotud inimese. Lisaks on piiratud koguses müüdud pileteid neile, kes soovivad üritust kohapeal jälgida, kirjutab portaal Publik.

Ürituse üks juhtidest Lenna Kuurmaa ütles Delfile, et tema kleidid galaks said valitud stilist Karolin Kuusiku abiga.

EMA galal kannab ta kolme erinevat kostüümi, neist üks on tema õmbleja tehtud. "Väga ilusad, Eesti moeloojad on tasemel," kinnitas Lenna.

Küsimusele, kas stilist on talle kunagi pannud selga ka midagi sellist, mis talle absoluutselt ei meeldi, vastas lauljatar, et karjääri alguse poole tuli seda ette, ent mida kauem on ta lavadel olnud, seda enam on stilistid kursis sellega, mis talle sobib.

Selle aasta nominentidest hoiab ta kõige enam pöialt Ewertile, Outloudzile ja Vaiko Eplikule. (Vaata videointervjuud Lennaga)

Auhinnagala otseülekande eest vastutab mitmekümne liikmeline telegrupp eesotsas Ove Mustinguga. Paljude eriefektidega meie kontserdimaastiku üht keerulisimat produktsiooni juhib Magnus Müürsepp. "Muusikaauhindade galakontserdile omaselt on mitmel artistil on kavas tehniliselt keerukad ja visuaalselt silmapaistvad esinemised, kuid selle aasta show suurimaks väljakutseks on etteastete omanäoliseks lihvimine. Olulisim on seejuures anda võimas elamus nii televaatajatele kui kohapeal olijatele," iseloomustas Magnus Müürsepp produktsiooni köögipoolt.

Auhinnatseremoonial astuvad üles kümme artisti, nende seas Liis Lemsalu, Ines, Getter Jaani, Outloudz, Terminaator, Ewert and The Two Dragons. Kui Liis Lemsalu show märksõnaks on suur tantsunumber, siis Getter Jaani kavatseb laval etendada omanäolist teatrit. Mõlemad püüavad homme Aasta Naisartisti tiitlit. Eesti Muusikaauhinnad 2012 galat juhtib lisaks Lennale tema bändikaaslane Mihkel Raud.

Žürii järjestas 95 eelmisel aastal ilmunud albumit ning ligi sada muusikavideot 14s kategoorias. 15. kategooria – Panus Eesti Muusikasse võitja selgub muusikaauhindade taga seisva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu liikmete otsusega, mis kuulutatakse välja auhinnatseremoonial.

Eesti Muusikaauhinnad 2012 galat toetab Jägermeister, sündmust saab jälgida TV3-st homme, 2. veebruaril kell 21:30.