pühapäev, 5. veebruar 2012

FOTOD: "EESTI LAULU" ARTISTID SOLARISES

Tänavu konkursil "Eesti Laul" osalevad artistid astusid laupäeval üles Solarise keskuses, kus nende esitus ETV saate "Ringvaade" jaoks linti võeti.

Salvestuselt puudusid Ott Lepland, Birgit Õigemeel ja Violina, kes esitavad enda palad saate otse-eetris akustilises versioonis.

Solarises esinesid Milky Whip, Malcolm Lincoln, POP Maniacs, Tenfold Rabbit, Lenna, Loss Paranoias, Erasmus Rotterdamist, Liis Lemsalu, Traffic, Janne Saar, Teele Viira, Mia, Orelipoiss, Cat Eye, Mimicry, August Hunt, Soul Militia.

Laulude salvestused jõuavad ETV ekraanile poolfinaalide eel. Esimestena võistlevad artistid on "Ringvaates" 13.-17. veebruaril, teise poolfinaali esinejad 20.-23. veebruaril.

Lenna bändi trummar Reigo Ahven ütles portaalile Elu24, et konkursil võiks kõlada rohkem eesti keelt: "Eesti Laulu konkurss on lahe. Võib-olla on tegemist raamides mõtlemisega, aga tegelikult võiks siin olla rohkem eestikeelseid laule."

Trummari sõnul tasub meil uhke olla keele üle, mis kõlab hästi ja on rikas ning ta peab ägedaks seda, et "Eesti Laulul" on palju erineva kõlaga bände.

"See ei ole ainult meinstriim, vaid vaadatakse, kuidas teha võistlust huvitavamaks ja anda signaal erinevate žanrite esindajatele, et on mõtet siia muusikat saata ja on võimalik leida kõlapinda," seletas ta.

Konkurentide lugudega ta eriti kursis pole: "Olen kuulnud neid lugusid, mis on otseselt mind kohe ise jalast hammustanud ehk siis Trafficu ja Oti lugu. Ülejäänutega otsustasin kohtuda karusselli käigust. Ütleme nii, et ma pole erilist luuretegevust teinud."

"Eesti Laulu" esimene poolfinaal toimub juba 18. ja teine 25. veebruaril, suur finaalkontsert aga 3. märtsil.

Vaata fotosid: Elu24, Õhtuleht, Delfi