teisipäev, 27. märts 2012

"ÜKSIK SAAR" JÕUAB KINODESSE JUBA SEL REEDEL

Sellel reedel, 30. märtsil jõuab kinodesse Eesti, Läti ja Valgevene ühisfilm "Üksik saar", milles mängib ka Lenna Kuurmaa.

Filmi tutvustus:

Vana mustlase surm, raudteerööbastel lamav tütarlaps, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, meie kangelased tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Segunevad tragöödia ja grotesk, draama ja melodraama. Igaühel tuleb läbida teekond, mis muudab ta sallivamaks ja mõistvamaks. Kas viimases hädas saab aidata vaid vaenlane? Kas armastus võib tappa sõpruse? Kas juhuslik inimene lahendab pinge, mis on vaevanud aastakümneid? Mis teha siis, kui tõde toob kannatusi?

"Üksik saar" on lüürilis-groteskne mosaiikportree üksildasest linnakeskkonnast, kus inimesed elutsevad kui isoleeritud saared, mis kaugemalt vaadates moodustab suure arhipelaagi.

Linateose režissöör on Peeter Simm, stsenaristideks Mihkel Ulman ja Peeter Simm. Operaator-lavastaja valgevenelane Vadim Poteev, kunstnikud Mare Raidma ja Aleksandr Kholotsov. Filmi tegevus leiab aset nii Valgevenes kui ka Eestis, filmi võtted toimusid Eestis, Lätis ning Valgevenes.

Lisaks Lennale teevad näitlejatest kaasa Lembit ja Juhan Ulfsak, Gert Raudsep, Boris Polunin, Igor Sigov, Olga Votšits, Svetlana Zelenkovskaja jpt.

Tootjad Lege Artis Film (Eesti), Belarusfilm (Valgevene), studio F.O.R.M.A. (Läti).

Film on eesti ja vene keeles ning vene- ja eestikeelsete subtiitritega.