laupäev, 2. märts 2013

LENNA ANDIS "EESTI LAULU" TEISES POOLFINAALIS MAKSIMUMPUNKTID LIISI KOIKSONILE

Eesti Laulu finaali pääsesid teisest poolfinaalist koosseisud, mis tekitasid žüriis kerget segadust – rahva ja žürii arvamus läks väga paljuski teineteisest lahku.

"See oli päris suur üllatus, et nii palju erines žürii sellest viisikust. Ma arvasingi, et siin võivad tulla mingid erinevused. Näiteks arvasin, et tõenäoliselt Põhja-Tallinn saab finaali ja ka et Birgit Õigemeel võib viie edasipääsenu hulka jõuda," kommenteeris žüriiliige ja lauljatar Lenna Kuurmaa portaalile Elu24.

Kõige kõrgemad punktid andis Lenna Liisi Koiksonile loo "Üle vee" eest. "Tundus, et täna (teises poolfinaalis) oli sel lool kõige tugevam esitus. Ilus laul ja Liisi laulab fantastiliselt hästi. See kõik kokku mõjus väga tervikliku esitusena," hindas lauljatar.

Taseme kohta ütleb Lenna, et hindab seda endiselt Eesti Laulu konkursil väga kõrgeks ning ei kipuks ütlema, et see oleks kuidagi möödunud aastatega langenud. "Ma arvan, et siin pole kunagi olnud kerge otsuseid teha, kes saab edasi. Finaal tuleb väga raske ja eriti raske saab olema žüriil. Edasipääsenute nimekirjale vaadates ei oska ma isegi arvata, kes selle konkursi tänavu võidab."

Lenna usub, et otsustavaks saavad Nokia Kontserdimaja lavaesitused - ehk siis teisisõnu kui hästi või halvasti võistlejad oma võistluslugusid Eesti rahvale müüa suudavad.

"Otseesituse juures on oluline ikka see, et see oleks tugev ja mõjuv," annab Lenna nõu.

"Kindlat närvi ja valmistagu end korralikult ette. Need kolm minutit laval on kõige tähtsamad," edastab Lenna.

Eesti Laulule ise Lenna tänavu ei kandideerinud, küll aga ei välista ta mõnel järgneval aastal uuesti osalemist.

"Miks mitte. Ma pole kunagi öelnud, et ma enam ei võta osa. Need korrad, mil olen osalenud, on toimunud seetõttu, et mul on olnud laul, millega minna. Leian, et see on konkurss, kuhu tasub minna uutel tegijatel või kui vanadel, siis väga tugeva lauluga," ei taha Lenna latti alla lasta.


Finaalkontserdil astuvad üles:

1. Rolf Roosalu "With U"
2. Liisi Koikson ja Söörömöö "Üle vee"
3. Rasmus Rändvee & Facelift Deer "Dance"
4. Elina Born "Enough"
5. Põhja-Tallinn "Meil on aega veel"
6. Kõrsikud "Suuda öelda ei"
7. Birgit Õigemeel "Et uus saaks alguse"
8. Teele/Tuuli/ULA & DrumAttack "Ring The Alarm"
9. Winny Puhh "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti"
10. Grete Paia "Päästke noored hinged"

"Eesti Laulu" finaali otseülekanne ETV-s täna, 2. märtsil kell 21:35