kolmapäev, 24. mai 2006

NINJADE PROMO RAADIOJAAMADES (Viimati täiendatud kell 14:08)

Vanilla Ninja intervjuuderohke hommik on nüüdseks läbi.

Katrin ja Piret alustasid pisut peale kella 8-t Sky Plusi hommikuprogrammist. Lenna paraku sinna ei jõudnudki.

Saatejuhid naljatasid intervjuu alguses, et kuna ninjad on neil nii palju juba külas käinud, polegi neil muusikaalaseid küsimusi enam esitada ja nad hakkavad küsima isiklikke asju.

Esimeseks küsimuseks oli siiski see, kas uus plaat "Love is War" on nüüd Eestis saadaval. Katrin vastas, et on küll. Piret täpsustas, et plaat on poodidesse saadetud ja "nüüd sõltub poodidest, kui kiiresti nad selle suudavad leti peale panna".

Tüdrukud arvasid, et plaadil on kõige põnevamad lood, mis nad siiani teinud on ning see on eelnevate albumitega võrreldes "edasiarenenum".

"Me tegime seda plaati päris kaua aega, me hakkasime eelmine september seda tegema," avaldas Piret. "Me väga ei lebotand, selles mõttes et me ikka töötasime terve aeg. Ei olnud niimoodi, et jalad seinal, ainult kodus - me tegime tööd tegelikult."

Küsiti, millal toimus nende viimane esinemine. Ninjad vastasid, et 13. mail Saksamaal, Osnabrückis. "See oli väga rets päev, selles mõttes, et meil oli proovikas kella neljast ja oli meeletu torm ja äike ja müristas, nii et me olime seal välitelgis õues ja mõtlesime, et issand halasta, kui õhtul kell üheksa on sama ilm, siis ei tule mitte keegi meid vaatama. Aga õnneks oli raadioüritus ja tuli väga palju inimesi, sest et kella üheksaks oli super ilm. Kõik oli ära kuivanud," meenutas Katrin. "Soundchecki ajal olid kõik fännid seal ees, nii palju kui neid viitsis tulla sinna ilma katuseta alasse, täpselt lava ette. Kõik tilkusid veest ja nad olid nii õnnelikud. Kaks tükki rebisid endalt kampsunid seljast ja olid rinnahoidjate väel."

Loomulikult ei pääsetud intervjuus ka David Brandese teemast. "Ta on siuke trikivend, see Brandes. Me teadsime seda kogu aeg.. Aga kui me tahtsime kuhugi jõuda ja midagi saavutada, siis oli vähemalt hea hüppelaud," naeris Piret. "Me oleme talle väga tänulikud kõige eest, et ta meile lugusid viitsis kirjutada kunagi ja meid pushida viitsis Saksamaal piisavalt palju - kõik on väga tore."

"Hästi osav vend, ütleme nii," lisas Katrin. "Kuigi tema kõik meetmed ei ole võib-olla väga õiged."

Vanilla Ninja tüdrukud pole Brandest näinud üle aasta ega temaga ka üldse suhelnud - viimati kohtuti eelmise aasta mais Eurovisioni lauluvõistlusel.    

Tänavusest Eurovisionist rääkides ütles Piret: "Mulle tulemus väga meeldis. Kogu muu värk ei olnud nii mõnus -nagu alati, selles mõttes et Eurovisioni muusika ei ole just kõige parem. Aga see, et soomlased võitsid, oli minu arvates väga, väga meeldiv."

Kuidas sellel aastal ninjadel oleks võistlusel läinud? "Ma arvan, et meil oleks normaalselt läinud, umbes nii nagu eelmine aasta," arvas Piret. "Selles suhtes, et meil oli vähemalt normaalne laul, korralik laul. Top10 kindlasti."

Mainiti ära ka see, et Vanilla Ninja esineb 9. juuli õhtul Õllesummeril.

Lõpetuseks laulsid Katrin ja Piret ühe saatejuhi (Rauno Märksi) tütrele sünnipäevalaulu.

Kui tüdrukud olid juba stuudiost lahkunud, mängiti nende uuelt albumilt ette laul "Black Symphony."

Järgmisena võeti ette teekond Uuno raadio hommikuprogrammi "Totaalne ärkamine", kus intervjuu Pireti, Katrini ja Lennaga algas kell 9:43.

Taaskord tuli juttu Eurovisionist ning uuest albumist "Love is War". "Neljas album juba, ja te olete ikka veel nii noored!" viskas saatejuht nalja. "Jaa, ikka veel!" lagistasid tüdrukud naerda. "Me iga päev tegelt muretseme selle pärast, et kortse järjest tuleb ja tuleb," muigas Piret. "Aga tegelt see kes teeb, see jaksab. Ma arvan, et me jõuame veel mõned plaadid teha kohe kindlasti," lausus Lenna. "Küll me saame need ordenid ka!" naljatas Katrin. "Nüüd on teada, mille nimel te töötate - et saada Maarjamaa Risti kuuenda järgu orden," tögas saatejuht.

Tõsisemaks minnes küsiti tüdrukutelt, et kas uus album on tõesti isiklikum kui eelmised. "Me oleme teinud ise ka eelnevatel kaasa, aga mitte nii palju," vastas Piret. "Seekord avanes 100% ise endast välja kirjutada asju, nii nagu me ise tahtsime kirjutada ja laulda neid asju, millest me tahame laulda. Seepärast see ikkagi on kõvasti isiklikum kui eelmised albumid, mis me teinud oleme," täiendas Lenna.

Ninjad selgitasid ka singliloo "Dangerzone" tähendust: "See on message inimestele, kes meie elust osa tahavad saada. Ei ole väga lihtne - ei saa nad siukseid tüdrukuid nagu me paistame, natuke keerulisem on see situatsioon ja see elu, mida me elame. Me ei ole nii paiksed ja me ei ole kogu aeg seal, kui on meid vaja. Väike dangerzone on meie ümber."

Küsimusele, kuhu bänd tuuritama läheb, vastas Lenna nii: "Sügisel alles hakkame tuuritama konkreetselt. Teeme "Love is War" albumi tuuri ehk siis algab ikkagi Saksamaalt, Shveitsist, Austriast ja edasi vaatame, kuhu tuuled puhuvad. Aga muidu teeme suvefestivale, ka Eestis astume üles."

"Tegelt me loodame rohkem kui kord eestlastele esineda, sest et viimased paar aastat oleme tõesti ainult ühe korra suutnud Eestis kontserte teha. Aga nüüd... Kuna Õllesummer meid kutsus... See on siis üritus, mida me ei pea ise korraldama, aga teeme väikese etteaste või suure isegi - ja siis... Loodame, et võib-olla isegi aasta lõpu poole teeme veel midagi," avaldas Piret.    

Suve ootavad tüdrukud väga. Ehkki nädalavahetustel on palju esinemisi, loodavad nad aeg-ajalt nädala sees kodumaal olla ja siin võimaluse korral päikest võtta, palli mängida...

Lõpetuseks mainiti ära, et järgmine teleesinemine on bändil muusikashow's ''The Dome'': "Vaadake ja siis me lehvitame teile!".

Mis sai edasi? Edasi liikusid ninjad Raadio 2-te, kuhu jõuti kolmveerand 11-ne ajal. "Tsau, meil on nii külm!" hüüdsid Katrin, Lenna ja Piret mulle raadiomaja poole tormates. Pärisin Lennalt, kas ta magas hommikul sisse, et Sky Plusi intervjuule ei jõudnud. "Ei, ma ei maganud, vaid lihtsalt.. Ma olin ummikus. Seisin ühe valgusfoori taga tund aega," kõlas vastuseks.

Saate "Päevakord" eetris hakkas enne intervjuud kõlama lugu "Dangerzone" ning seejärel (kell 11:17) algas tüdrukutega pikem jutuajamine, mille taustaks kõlas "Don't Go Too Fasti" instrumentaalversioon.

Jututeemad olid samad, mis eelneval kahel intervjuul. Kõigepealt uus plaat, mille tegemiseks kulus 6 kuud (kokku tehti 20 laulu, mille seast valiti plaadile 12). Üks esimestest lugudest, mis valmis, oli ninjade sõnul "Kingdom Burning Down" (albumil samuti esimene), kuid näiteks "Dangerzone" valmis viimaste hulgas. Uue plaadifirmaga EMI sujub koostöö hästi.

Lennalt küsiti, miks ta end blondiks värvis. Lauljatar vastas, et oli pikka aega bändis ainuke brünett, kuid "tuli tunne", et võiks heledaks värvida.

Tüdrukud kiitsid, et kolmekesi on bändi ikka kõige parem teha: "Töö sujub nii kõige paremini". Vabal ajal, st. Eestis olles, on nad omavahel koos "kuidas kunagi", näiteks käivad kinos. Kuid siin olles tahaksid siiski rohkem perele ja sõpradele pühenduda.

Tunnistati, et peale aastast pausi on raske muusikaturule tagasi tulla.

Ninjade arvates meeldivad nende vanematele kuulajatele rohkem ballaadid (nagu näiteks "When The Indians Cry"). Järgmise singli osas tüdrukud juba enam-vähem teavad, mis looga turule tulla, kuid ei kipu nime veel nimetama, kuna plaadifirmaga on veel vaja asju kooskõlastada.

Küsiti, miks ei ole bänd filminud videot Eestis. "Siin on nii külm!". Arvati, et mustvalge video saaks ehk teha. Selgus, et näiteks "Blue Tattoo" video puhul mõtlesid nad, et selle saaks ka kodumaal filmida.

Suvel ootavad tüdrukuid ees esinemised Saksamaal, Austrias, Shveitsis, Soomes, Türgis ja Eestis. Ning sellega tõmmatigi intervjuule kriips peale, lõpetuseks pandi mängima lugu "Pray" (mõistagi "Love is War"-ilt).

Ninjade tänased intervjuud olid antud ning tüdrukud kiirustasid ruttu sõpradega kokku saama, sest kodumaal on neil teadagi iga hetk hoolega planeeritud.

Fännidele teadmiseks niipalju, et lõpuks saame ka meie siin Eestis Vanilla Ninja uut plaati "Love is War" osta. Müügil on see näiteks Tallinna Kaubamajas, hinnaga 199 krooni.