esmaspäev, 23. veebruar 2009

PIRETI TOP 10: TANTSUVIDEOD

Piret Järvis seadis TopTop.ee-s ritta 10 kõige huvitavamat, uskumatumat, humoorikamat või lihtsalt ülihead koreograafiat sisaldavat musavideot.

1. OK GO "Here It Goes Again"

Selle videoklipi koreograafia kirjeldamiseks piisab vaid ühest sõnast: geniaalne!

2. Fatboy Slim "Praise You"

Selle metsikult laheda ja amüseeriva video režissööriks on mees nimega Spike Jonez, kelle teenuste paadunud fännideks on veel paljud teised superartistid nagu Björk ja Beastie Boys. Video, mille koreograafia on klass omaette!

3. Daft Punk "Around The World"

Video, mida vaadates saate tunnistajateks ühele rajule ja sünkroonsele tantsupeole, mille osalisteks juhtuvad nii muuseas olema muumiad, luukered, robotid ning seksikas ujumisnaiskond.

4. Army and Danny "I Want To Love You Tender"

Ma isiklikult ei julge arvata, kas see video ja selle koreograafia on tehtud naljaga või ilma. Aga lõbus ja vägagi läbimõeldud on ta sellegi poolest.

5. Beyonce "Single Ladies (Put A Ring On It)"

See video on raudselt üks viimase aja seksikamaid. Klipi koreograafia on aga niivõrd suurepärane ja kaasahaarav, et Youtube lausa kubiseb tantsu jäljendajatest. Trikoos ja tikk-kontstes tantsivat Beyonce`i on selle video põhjal järgi teinud nii väikelapsed, ülekaalulised mustanahalised naised, gay-mehed ja isegi Justin Timberlake. Tegemist on kindlasti ühe inspireeriva videokoreograafiaga popmuusika ajaloos.

6. Kaoma "Lambada"

Mingi aeg üheksakümnendate alguses haaras "Lambada" vaimustus ka muidu külmaverelisi Eesti inimesi. Tunnistan, et olin isegi üks neist, kes endale tungivalt Kaoma "Lambada" vinüülplaati ja värvilist lilledega seelikut nõudis.

7. Elvis Presley "Jailhouse Rock"

Üks ülihea näide musavideote koreograafiaklassikast. Ja tõestus selle kohta, et tantsimine pole ainult diskopepudele, vaid ka rockaritel passiks täitsa vabalt kas siis laval või musavideos puusa hööritada.

8. Los Del Rio "Macarena"

Ilmselt maailma kõige kaasatantsitavam videotants.

9. Michael Jackson & Janet Jackson "Scream"

Michael Jacksoni videotest oleks võinud siia pingerivisse valida põhimõtteliselt igaühe, sest popikunn Jackson on vaieldamatult vingete koreograafiate pioneer. Ja olgem ausad, ega pisiõde Janetki oma vennast võimekuselt väga alla jää.

10. Code One "Kuum"

Ansambel Code One on üks põhjuseid, miks Koit Toome eesti naiste hulgas nii palavalt armastatud on. Video bändi ühele esimesele hitile "Kuum" lõi saates "7 Vaprat" laineid päris mitu nädalat järjest ja nüüd, kuis Koit-poiss on ametlikult ka saate "Tantsud Tähtedega" võitja, on veel eriti vahva vaadata tema esimesi ponnistusi tantsuvallas.