teisipäev, 23. august 2011

LENNA LOODAB TEISE SOOLOALBUMI ANDA VÄLJA JÄRGMISE AASTA SUVEKS

Lenna Kuurmaa esimene, 2010. aasta maikuu lõpus ilmunud sooloplaat "Lenna" võeti nii muusikakriitikute kui rahva poolt väga hästi vastu.

Plaat oli Raadio 2 poolt koostatava Eesti albumimüügi edetabelis kokku üksteist nädalat, neist kahel korral kolmandal kohal. Eesti Ekspress andis oma arvustuses "Lennale" koguni kaheksa punkti kümnest ning tänu plaadile võitis lauljatar tänavusel Eesti Muusikaauhindade jagamisel neli auhinda. Võimas! Kuid mis saab edasi?

Lenna ei ole loorberitele puhkama jäänud, sest juba üsna pikka aega on käinud töö tema teise sooloplaadi kallal. Lauljatar teeb taaskord koostööd selle kuu esimesel päeval 30. sünnipäeva tähistanud Vaiko Eplikuga ja teiselt albumilt on juba ilmunud esimene raadiosingel, pealkirjaga "Õnnelaul". Teada on ka järgmise singli nimi - Filmitalgute linateose jaoks kirjutatud "Hüvasti, Maa!", mida juba peagi kuulda saame.

Ninjaportaal võttis Lennaga ühendust, et tuua pisut selgust nii uue singli kui teise sooloalbumi osas.

Singli "Hüvasti, Maa!" muusikavideo kohta kirjutas Kuurmaa VNP-le järgmist: "Videomaterjal on täiesti erinev kui filmimaterjal. Seda alles hakatakse filmima. Ehk et siis jah, tuleb veel kannatust varuda. Eks ta sügise poole filmiga paralleelselt tuleb.. Video kallal hakkavad tööd tegema Rasmus Merivoo ja Reimo Õun."

"Ettevalmistused uueks albumiks käivad aktiivselt," jätkas Lenna. "Arvan, et järgmise aasta keskpaigaks on valmis ja väljas. Ehk siis 2 aastat jääb esimese albumi ja teise ilmumise vahele umbkaudu."

Seega peaks Lenna sooloplaat müügile jõudma umbes samal ajal kui Vanilla Ninja loomisest möödub kümme aastat. Kas see tähendab seda, et Kuurmaa keskendub järgmisel suvel oma sooloplaadi promomisele ja kauaoodatud uut materjali VN 10. aastapäeva tähistamiseks pole oodata? Või siiski? Elame-näeme!

Foto: Meelis Tomson, Õhtuleht