esmaspäev, 9. aprill 2012

SUVI LÄHENEB... JA LENNA ESINEB! ;)

Suvi pole enam kaugel ning muusikutele tähendab see kibekiiret tööaega.
Lähiaja kontserdid, kus Lenna esineb:

4. mail kell 19 Tartus, Vanemuise Kontserdimajas

Mais täitub ühel vahval noorte heategevusklubil 5. tegevusaasta. Sel puhul soovime teid kõiki kutsuda 4. mail ühele suurepärasele sünnipäevakontserdile Vanemuise kontserdimajja. Lavale astuvad andekad noored muusikud LENNA, kes Eesti laulu ja teiste toimetuste kõrval leiab aega ka Tartusse põigata ja KADRI VOORAND TRIO, et lasta kõlada heal kodumaisel muusikal. Ja nagu meie tegevusel ikka, on ka sel korral peale suurepärase muusikalise naudingu eesmärgiks üks heategu korda saata. Piletitulust toetame Tartu Emajõe kooli õpilaskodusse tunnetustoa rajamist. Tegemist on vaegnägijatele mõeldud ruumiga, millel on teraapiline mõju ja kus saab harjuda uue elukorraldusega. Lähemalt lugege esinejatest ja tunnetustoast aadressil www.leodorpat.ee/tunnetus.

Niisiis ootame nautima muusikat ja tegema üht heategu!

Täispilet 10 €, lapsepilet/õpilane/üliõpilane 7 €

http://www.leodorpat.ee

12. juunil kell 20 Käsmus, Ingmani Merelaval

See on järg Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi ning puhkpillikvinteti Reval Wind sügisestele kontserditele "Kui vari kaob, siis valgus jääb".

Lood ja seaded on uued.

Puhkpillikvinteti esituses kõlab muusika kaunilt ja suviselt ning Lenna ja Märt laulavad. Hästi.

Neil on koos hea ja ilus olla.

Kavas on "Mina jään", "Vaiki kui võid", "Lilleke rohus", "Vaid sinu naer", "Ära karda mind", "Kuni veel sind hoida suudan" ja paljud teised lood, mis on Lennale ja Märdile hinge pugenud.

Kontsert toimub Ingmani Merelaval Käsmus. Taustaks taevas, meri ja silmapiir.

Reval Wind:

Eneli Hiiemaa - flööt
Riivo Kallasmaa - oboe
Signe Sõmer - klarnet
Rene Sepalaan - fagott
Meelika Mikson – metsasarv

Spetsiaalsed seaded on teinud noored ning andekad Kristo Matson ja Rasmus Puur.

Piletite hinnad kuni 30.04.12
täsipilet  12€
sooduspilet 10€ (õpilane, pensionär, invaliid ja saatja)
kuni 12 aastased lapsed k.a. saavad kontserdile tasuta
grupisoodustust alates 15 pileti ostmisest 10€/ pilet

pileti hinnad alates 01.05.12
täsipilet  14€
sooduspilet 12€ (õpilane, pensionär, invaliid ja saatja)
kuni 12 aastased lapsed k.a. saavad kontserdile tasuta
grupisoodustust alates 15 pileti ostmisest 12€/ pilet

Sissepääs alale avatakse 19.00
Pildistamine/ filmimine on lubatud

http://www.virufolk.ee/kkk2012

15.-16. juunil Viimsi Vabaõhumuuseumis

Parimad artistid, head filmid , imeline merevaade ja aasta valgeimad ööd - see on VALGETE ÖÖDE FESTIVAL Viimsis.

Valgete Ööde Festival tuleb jälle! Seekord juba kolmandat aastat järjest Viimsi Vabaõhumuuseumis 15-16. juunil. See on festival, kus põimuvad kaunid taluõue kontserdid, head Eesti filmid ja iidne rannarahva kultuur.

Sel aastal toimub festival kahel järjestikusel päeval 15-16 juunil Viimsi Vabaõhumuusuemi Kingu talu hoovis. Esimese päeva kontsertprogrammis astuvad kell 21 ühiselt üles Eesti viimase aja edukaimad popartistid Ott Lepland ja Lenna. Mõlemad lauljad esinevad koos bändidega ja seda festivali atmosfääriga sobiva akustilise kavaga. Lisaks nende läbi aegade parimatele lugudele kuuleb kontserdil Oti poolt ka tänavust Eesti eurolaulu "Kuula" ning Lenna viimast hitti "Mina jään". Esitusele tuleb ka ühislugusid, millest tuntuim on nende paari aasta tagune menuhitt "Sinuni". Kontsertprogramm kestab kokku 90 minutit.

Peale kontserti kell 23, näidatakse samas kohas suurel ekraanil Eesti tänavust hittfilmi "Üksik saar", kus teiste seas astub kinolinale ka Lenna Kuurmaa. Lüürilis-groteskne film on mosaiikportree üksildasest linnakeskkonnast, kus inimesed elutsevad kui isoleeritud saared, mis kaugemalt vaadates moodustab suure arhipelaagi. Vana mustlase surm, raudteerööbastel lamav tütarlaps, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, meie kangelased tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Filmi režissöör on Peeter Simm ja osatäitjad Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsep jt.

Festivali teine päev on täis kaunist rahvamuusikat ja hoogsaid folkrütme. Kell 21 esinevad Eesti populaarseim folkansambel  Zetod ning legendaarsed Johansonid. Need kaks rahvamuusikakollektiivi kohtuvad laval esmakordselt ning mis sellest välja kukub, tuleb ise kohapeale kaema tulla…
Zetod on Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala vilistlase Kristjan Priksi juhendamisel Värskas noortebändina sündinud muusikanähtus. Idee panna noored seto poisid nende omakultuuri võtmes pop-rocki tegema oli toona põnevust tekitav ning on selle seltskonna tänaseks välja viinud menuni, mida ei ole saanud nautida ükski teine pärimusmuusikat arranžeeriv Eesti kooslus.
Johansonid - Kärt, Jaak, Mart ja Ants astuvad ettevaatlikult mööda sõnade ja viiside piire,
laulavad kordamööda ja koos ning proovivad erinevaid pille. Vahel omavahel, vahel koos sõpradega.
Nende lauludes ja lugudes saavad kokku autorilaul ja rahvalaul, Tallinn ja Tartu, meri ja mets, soe ja külm… Kontsertprogramm kestab kokku 90 minutit.

Peale kontserti kell 23, näidatakse väliekraanil põnevat dokkfilmi "Uus maailm". Selle  2011. aastal Eesti parimaks filmiks tunnistatud dokumentaalfilmi keskmes on Tallinnas asuva Uue Maailma linnaosas tegutseva Uue Maailma Seltsi elu viie aasta jooksul. Mis jääb järele hullusest, kui see on vaja ühel hetkel projekti pakendada? Kuidas hoida aastate jooksul elus loovat kaost? Mida teha inimsuhetega, mis ei allu projektiloogikale? Film "Uus Maailm" jälgib ühe idealistliku liikumise sündi, selle elu ja valu viie aasta jooksul. See on ühe revolutsiooni anatoomia: lugu inimestest, suhetest ja suurest muutumisest. Seikluslik draama kus põimuvad armastus ja anarhia. Filmi režissöör on Jaan Tootsen.

Piletite hinnad:
05.04.12-15.05.12
1 päeva pilet kõigile 11 €
2 päeva pilet 20 €

16.05.12-kontserdini
1 päeva täispilet 13 €
1 päeva sooduspilet 12€
2 päeva pilet 22 €
Soodustusi ei ole
Kuni 6 aastased lapsed k.a saavad festivalile tasuta

Sissepääs avatakse 1h enne algust
Kontsert kestab 4 tundi

Piletite hinnad kohapeal:
Täispilet 15 €
Sooduspilet (õpilne, tudeng, pensionär) 13 €